Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Akce Ukliďme Lhotu, Valchu a Novou ves

Začalo to vloni

V dubnu v roce 2018 to začalo a uklízet ve Lhotě šlo 10 lidí v rámci akce: Ukliďme Česko. Uklízeli jsme já s dcerkou a pár starousedlíků ze Lhoty a dvě studentky z Valchy. Jako organizátor jsem byl trochu zklamaný malým zájmem, protože v naší lokalitě bylo spousty lokalit k nápravě. Řekl jsem si, že to zkusím změnit a to se povedlo.

V říjnu 2018 se zúčastnilo už 65 lidí za účasti třech lhotských spolků a za podpory UMO10. Hospůdka na Návsi dala dokonce podporu ve sponzoringu občerstvení pro dobrovolníky.

2019: Ukliďme Lhotu, Valchu a Novou ves

Zlom přišel po této akci, kdy bylo spousty pozitivních reakcí. Proto jsem si řekl, že bude super založit tradici a dělat do roka 2x tuto akci. 6. dubna 2019 od 9 hodin se sejde parta lidí, co chce měnit okolí svého bydlení i do budoucna a dělat smysluplné věci.

Během ledna a února jsem oslovil Libušku Hubáčkovou z Valchy a pana starostu z Nové Vsi, aby se přidali k naší akci. To se povedlo a lidé z Valchy a Nové Vsi se přidávají. Přál jsem si 150 dobrovolníků a situace je taková, že je přihlášeno 125 dospělých a 50 dětí, tedy 175 nadšenců. Díky i těmto číslům se mi povedla sehnat podpora od UMO10, UMO3, Čisté Plzně, Města Plzeň, Lesů ČR.

Díky tedy patří všem těm, kteří se přihlásili jak jednotlivcům, tak i spolkům ve Lhotě a Valše. A jsou to spolek Pro rozvoj Lhoty, Spolek k Remízku, Spolek Lhota, Sokol Lhota, Sokol Valcha, Spolek zahrádkářů Valcha.

Hlavním územím na úklid bude oblast obce Nové Vsi, Lhoty a Valchy. Dále se pak bude uklízet okolí Lhoty směrem na Novou Ves, řeka na obou stranách. Les mezi Lhotou a Valchou je jedna velká skládka a proto zde bude největší počet dobrovolníků na m2 a doufám, že i připravené kontejnery na odvoz, které jsou přislíbeny. Pak další území na čištění bude oblast lesů kolem Nové Valchy.

Přihlášení na akci – PŘIDEJTE SE TAKÉ!

Termín akce: sobota 6.4. od 9 hodin do 16 hodin.
Nemůžete celý den? To vůbec nevadí, pár rukou navíc se hodí i na pár hodin.

Přihlásit se ještě můžete na: https://www.uklidmecesko.cz/event/19759

Přidejte se, nic to nestojí, obvykle to nebolí, a je z toho pak krásný pocit i okolí našich domovů!

Organizační pokyny

  • Do 3.4. pošlu mapky i s rozdělením lidí do příslušných skupin a označení místa srazu.
  • Rukavice, pytle na odpadky bych měl dostat do 4.4., které pak rozvezu příslušným organizátorům jednotlivých oblastí úklidu.
  • Odvozy pytlů budeme zajišťovat z jednotlivých skupin do kontejnerů. Měly by být 4 kontejnery.
  • Od 16 hodin máme ve Lhotě zamluvenou Hospůdku Na Návsi a doufám, že to samé proběhne i na Valše. Akce by měla posloužit i k seznámení starousedlíků a nás přistěhovalců 🙂

Děkuji všem a budu se těšit.

Zdeněk Jůza – Organizátor naší společné akce Lhoty, Valchy a Nové Vsi
Tel.: 737 369 944 (pro případ dotazů)
E-mail: juzaz@seznam.cz