Přejít na obsah Přejít na levý postranní panel Přejít na pravý postranní panel Přejít na zápatí

Také Lhota bude jezdit Do práce na kole

Již tradičně se v celé Plzni a okolí pořádá soutěžní kampaň Do práce na kole, tak jako ve zbytku republiky. Cílem této výzvy je motivovat jednotlivce i skupiny, aby alespoň vyzkoušeli přesednout na kolo a zkusit dojet do práce jinak. Soutěž sleduje nejen ujetou vzdálenost, ale hlavně pravidelnost. Tedy jestli budete jezdit třeba 2x týdně tam a zpátky.

A nejde jen o kola. Zúčastnit se mohou koloběžkáři, chodci i běžci. Fakt je, že Lhota je v ideální vzdálenosti od Plzně právě pro cyklisty a cesta na kole na Bory nebo do centra Plzně je krásný a osvěžující začátek celého dne. Ten pocit, kdy se nad přehradou vyloupnete z ranní mlhy, je skutečně radostný. A při pěkném počasí se dá cesta zpět pojmout jako výlet po blízkém okolí, zakončený v naší hospůdce nebo cukrárně. Zkuste to!

Přihlašování běží do konce dubna. Přestože je teprve za polovinou, už je překonán loňský, zatím nejvyšší počet účastníků. Z českých měst je Plzeň zatím na 3. místě účastníků, po Praze a Brnu. A to i díky Lhoťákům, kteří jsou na letošek přihlášeni také.

Tip na trasu ze Lhoty do centra

Pokud znáte místní komunikace a stezky, snadno projedete trasou, která se skoro vyhne silnicím. A pokud ještě neznáte, zkuste to – přinášíme tip na pohodovou cestu:

Ve Lhotě odbočte z ulice Ke Hřišti na nový chodníček, který vás protáhne mezi zahradami a kolem rybníčku, dále ulicemi K Radbuze a Stínovou, až na pohodlnou lesní cestu mezi Lhotou a Valchou. Na Valše vpravo přes Černý most a Osadní ulicí směrem k cyklolávce přes přehradu. Tady je vloni nový hladký asfaltový kousek mezi chatami, kterým se podél pole (a mírně do kopce) dostanete až ke Škodalandu. Dál pokračujete po hrázi přehrady a je na výběr – buď rovně nahoru na Bory a před věznicí vlevo, na širokou cyklostezku vedoucí podél přivaděče směrem k univerzitě a na kruhový objezd v Sukově. Nebo hned za hrází přehrady odbočíme vpravo a pokračujeme podél řeky (prozatím s krátkým přejezdem po ulici Zborovská) a přes most v Malostranské až na cyklostezku od Škoda sport parku, která opět vede podél řeky, v krásné zeleni a po úplné rovině. Tudy dojedeme až do centra – k mostu na Americké nebo stadionu Viktorky. Pokračovat se dá sadovým okruhem třeba rovnou na náměstí Republiky nebo kamkoliv do vaší práce. Inspirace na přiložené mapce.

 

A pokud nechcete jezdit v rámci soutěže, vyčíhněte si pěkné počasí a jeďte jen tak – ten pocit za to stojí. Mimochodem, na Borech budete za 25 minut, v centru za 40. To je srovnatelné s MHD, při kolonách a hledání parkování i s autem.

Plzeňským organizátorem Do práce na kole je spolek Plzeň na kole, více o kampani se dozvíte na www.plzennakole.cz/DPNK

Na viděnou na cyklostezkách se těší Tomáš z Plzeň na kole

Další informace www.plzennakole.cz nebo Facebooku