Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Nová lávka a cyklotrasa do Lhoty

Dobrá zpráva pro všechny, kteří se po okolí Lhoty rádi pohybují pěšky nebo na kole. V těchto týdnech se dokončuje nová lávka pro pěší a cyklisty přes začátek přehrady v Liticích. Lávka (s parametry menšího mostu) vzniká kousek nad litickým jezem, vedle fotbalového hřiště. Už teď její modrá konstrukce mezi stromy prosvítá až na silnici. Plánovaný termín dokončení je říjen 2019.

Nová lávka má význam i pro Lhoťáky, protože vytvoří další novou trasu do Lhoty a umožní cesty lépe kombinovat. Vyjít či vyjet si budeme moci třeba lesní cestou přes Valchu a most přes koleje až k přehradě, zpátky se nově vrátíme přes novou lávku u litického jezu a podél břehu Radbuzy nebo přes Dubovou horu až ke lhotské lávce Járy Cimrmana. V loňském roce navíc přibyl chodník podél silnice Valcha-Litice, takže už nemusíme ani kousek po silnici.

Jde o poslední lávku z projektu Greenways – sportovně rekreačních tras v údolích plzeňských řek. Její realizaci se podařilo prosadit i kvůli chystané rekonstrukci silničního mostu u Litic, kousek vedle nové lávky. Rekonstrukce by měla probíhat v roce 2020 po dobu cca půl roku a počítá s uzavírkou mostu pro veškerou dopravu. Nová lávka po tu dobu bude jedinou alternativou, jak řeku z Litické strany překonat.

autor, foto: Tomáš; mapy: Open Street Maps