Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Uzavírka Klatovské od 17. února

Od 17. února 2020 se bude pokračovat ve stavebních pracích souvisejících s prodloužením tramvajové trati. To obnáší i uzavírku Klatovské třídy v oblasti křižovatky s Kaplířovou a U Borského Parku, včetně napojení těchto ulic.

Základní informace:

  • jediným průjezdným směrem pro automobilovou dopravu bude po Klatovské od centra do Kaplířovy ulice (tedy ta část, která byla kompletně zprovozněna již před Vánoci); viz zeleně na náčrtku
  • všechny ostatní směry budou pro automobily UZAVŘENÉ, a to včetně napojení Kaplířovy, napojení U Borského parku, a příjezdu po Klatovské od Litic; viz červeně na náčrtku
  • autobusy (např. 30, ranní 26)  budou v Kaplířově jezdit obousměrně (směr do centra po tramvajové trati), dále objížďkou po Klatovské třídě (směr do centra po tramvajové trati) a vedlejšími ulicemi zpět do U Borského parku na původní trasu; viz modře na náčrtku; poblíž křižovatky Politických vězňů a U Borského parku bude dočasná zastávka
  • tramvají se omezení nijak nedotknou

Velmi doporučujeme vyhnout se celé této oblasti, především v ranní a odpolední špičce. Oficiální objízdná trasa od Valchy do centra bude po přivaděči od Klatov. Dále by měl být možná průjezd přes Area Bory (kolem Kauflandu a OBI). Protože se vše sejde v Sukově ulici, bude možná lepší „u Darebáka“ odbočit vlevo a vše objet kolem Tesca a Borskou dále do centra.

Na objízdné trase přes Dvořákovu a Politických vězňů by měla být vyblokována parkovací stání a zobousměrněny jednosměrné úseky. Berte prosím ohled na tuto složitější situaci a zvýšený provoz i v okolních uličkách při cestách ke školám a vysazování svých dětí.

Nezapomeňte, že přes Litice to neobjedete! Jednak příjezd od Litic na Klatovskou bude uzavřen také, navíc od března bude uzavřen i most mezi Valchou a Liticemi.

Dobrá zpráva nakonec – eNko bude jezdit denně (ale jiné!). V souvislosti s uzavírkou mostu v ulici K Valše bude linka N4 všemi spoji ukončena v zastávce „Litice“. Spojení noční linkou pro oblast Valchy a Lhoty převezme linka N1, která bude spoji s odjezdy z křižování u Mrakodrapu v 0:30, 1:30, 2:30 celotýdenně ze zastávky „Bory“ pokračovat do zastávek „U Prodejny“ a „Lhota“.

Mapa: mapy.cz / Zdroj: město Plzeň