Přejít na obsah Přejít na levý postranní panel Přejít na pravý postranní panel Přejít na zápatí

Probíhající úpravy a opravy ve Lhotě

Vážení Lhoťáci, rádi bychom Vás alespoň ve stručnosti informovali o aktuálně prováděných opravách a úpravách v našem obvodu, co v nejbližší době chystáme a co je již hotovo. Začnu postupně.

1. Zpevněná plocha pro garáž

Od března začala fungovat „technická služba“ – což je pracovník, který bude řešit úklid, drobné opravy a sekání veřejných prostranství. Za tímto účelem bylo třeba zakoupit traktůrek a ten je třeba garážovat. Za úřadem (u kontajnerů) se nyní staví plocha pro zakoupenou garáž, kde bude do budoucna technika uskladněna. Více o službě v samostatném článku.

zpevněná plocha pro garáž

2. Zpevněná plocha pro kontajnery tříděného odpadu

V ulici Na Dolíkách bylo třeba najít finálové umístění kontajnerů na tříděný odpad. V současné době je nevyhovující stav umístění na kraji komunikace, v zatáčce a ještě ve svahu. Proto jsme se rozhodli udělat zpěvněnou plochu pro tyto nádoby, která zároveň počítá s celoplošnou opravou ulice Na Dolíkách a jejích rozšíření na požadovaných 6m šířky.

Dolíky – stání pro kontajnery

3. Oprava sloupku za lávkou

Před koncem roku neznámý vandal utrhnul sloupek na konci lávky, který zabraňuje přejezdu autům a čtyřkolkám. Zvolili jsme nakonec „výsuvný“ model a uchycení opravili. Děkujeme Petru Krátkému a Vaškovi Rybářovi za super odvedenou práci!

sloupek – lávka

4. Oprava odpadkových košů na návsi

Většina odpadkových košů na návsi byla v žalostném stavu, oprýskaná barva, utržená víka atd. Necháváme postupně všechny repasovat – a myslím, že pan Šícho odvedl skvělou práci! Vše perfektně natřeno, svařeno a sešroubováno. Děkujeme.

5. Oprava obrubníků náves

Jak jiště víte, před prodejnou potravin byly zničené dřevěné zábrany, lidé stále najížděli na travnatý pás i mezi zasazené stromy a bezohledně parkovali. Po dohodě se SVSMP jsme nechali dodělat betonové obrubníky až na špičku návsi, kde ve vzniklém „trojúhelníku“ chceme doplnit zeleň a možná něco dalšího vymyslet. Asfaltový povrch bude následně dotažen až k obrubníkům.

náves

6. Hřiště náves

Jak jsme již psali minule, zakoupili jsme altán, který bude umístěň na návsi na hřišti, aby bylo možné si sednout ke stolku do stínu nebo se chránit před deštěm. Nyní je téměř hotová zpěvněná plocha ze zámkové dlažby a patky na altán. Jakmile firma dořeže kraje, pustíme se do skládání a natírání, předpokládáme, že v dubnu bude hotovo.

Přemístili jsme tabuli a máme připravenou novou kreslící desku. Nyní se natírají boční držáky a stříška. Do týdne bude nová tabule stál na kraji hřiště. Jeden z důvodu přemístění byla i výsadba nového stromu zhruba v místě, kde původní tabule stála. To stihneme do konce března.

Dále na hřišti opravujeme (sestavujeme a natíráme) nové boční zábrany na kluzačkové věži, která také projde celkovou renovací.

Dosypali jsme dopadové plochy pod pružinovými houpačkami a lanovkou. Další nás čekají.

7. Stojany na kola

Jako poslední bych zmínil včera nainstalované stojany na kola v vnější strany hřiště, děkujeme SVSMP!

stojany na kola

Jak vidno, práce máme dost, doufáme, že většina se dokončí ještě na jaře. Už teď máme v plánu opravit lavičky na návsi, zrepasovat vývěsní plochu, vysadit další stromy… atd atd.. a to nás ještě čeká několik dalších velkých projektů.

Pokud máte i Vy další nápady na potřebné nebo vhodné úpravy a opravy veřejných prostranství, sem s nimi!
Piště přímo na mail: [email protected] nebo se zastavte na úřadě.