Přejít na obsah Přejít na levý postranní panel Přejít na pravý postranní panel Přejít na zápatí

Výstavba a projekty

Školka připravena na nový školní rok

Během prázdnin jsme kompletně opravili a zrekonstruovali hrací prvky, natřeli a připravili kuchyňky a dětský ponk, vyměnili staré krycí sítě na pískovištích a natřeli a vyměnili zábradlí, které vede z I.NP na zahradu školky.

Budova školky byla také připojena na kanalizační řad a upraveny povrchy chodníků.

Nyní je i čerstvě posekáno a školka už se těší zítra na nové děti.

Altán na hřišti

Na dětském hřišti na návsi došlo loni k vykácení poškozených dřevin a tím ubyl zastíněný prostor – MO10 dle společné dohody a usnesení nyní zakoupilo dřevěný altán, který umístíme do prostoru hřiště, v těsné blízkosti zadní branky. Altán bude vybaven ze dvou stran bočnicemi o výšce 90cm a stolkem s lavicemi. Tím bude umožněno využití kryté plochy k hraní deskových her nebo vychutnání svačiny ve stínu, zvláště v letních měsících.

Rozměry jsou 2.90×4.90m, altán bude posazen na desce ze zámkové dlažby. Pro tuto akci je již v rozpočtu vyhrazeno 100tis. Kč, vlastní cena altánu s dopravou a zástěnami činí 54tis., teréní úpravy a položení dlažby cca 30tis. Zámkovou dlažbu jsme vyjednali zdarma prostřednictvím SVSMP (správy veřejného statku MP), materiál štěrkového lože bude poskytnut společností Eurovia. V současné době je altán složen již na úřadu a bude se natírat.

Zítra 2.3.2023 započnou zemní práce, tzn. vybargruje se prostor pro zámkovou dlažbu (3×5m) a dále bude následovat zabetonování obrubníků a položení dlažby. Poté bude altán složen na místě. Předpokládané dokončení je konec března 2023.