Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Novinky

Půjčení pódia

Městský obvod Plzeň 10 Lhota zakoupil do majetku podium značky X-stage S10 ve složení 12ks desek o rozměru 1x2m včetně teleskopických nohou 40-60cm. Předpokládaný sestavený rozměr je 6x4m. Díky teleskopickým nohám je možno sestavit i na nerovném terénu (louka, zahrada) a je samozřejmě jej možno použít i v exteriéru.

Toto pódiu je možno dle pravidel výpůjčního řádu si zapůjčit. Půjčovné pro místní lhotské spolky je ZDARMA, pro místní obyvatele za 5.000,- Kč/akce a pro všechny ostatní za 10.000,- Kč.

celý článek

Oldies Party 23.4.2022

Spolek Lhota Vás zve na první lhotskou Oldies Party s živou kapelou, barmanskou show a dalším programem.

Jako kapela vystoupí skvělá revival skupina THE SHOWER a zahraje Vám rock’n’roll a další pecky 50.-70. let.

Program:

  • 19:00 – vstup na akci
  • 20:00 – oficiální zahájení
  • 21:00 – barmanská ohnivá show
  • 22:00 – soutěž pojídání hotdogů na čas
  • 23:00 – slosování vstupenek o ceny

Vstupenky za 199,- Kč jsou slosovatelné o hlavní cenu našeho partnera PORSCHE Plzeň – zapůjčení vozu Škoda ENYAQ na víkend zdarma.

Vstupenky jsou k dostání v sokolovně nebo na dotaz/rezervaci oldies@plzen-lhota.cz. Po Lhotě osobně doneseme.

Více informací najdete na samostatných stránkách akce: http://oldies.plzen-lhota.cz/

Kam vede liknavost úředníků?

Možná jste zazanamenali, že na návsi přímo v těstném sousedství dětského hřiště došlo k ulomení části vzrostlého javoru, který spadl na blízkou lavičku a zřejmě jen díky shodě náhod nedošlo k větším škodám či dokonce ke zranění lidí nebo hrajících si dětí.

Muselo to dojít takto daleko?

Koncem listopadu 2021 jsem nechal zpracovat rychlou studii stavu stromů, která měla sloužit jako podklad pro rozhodnutí o potřebě pracovníka (údržbáře) v našem obovodu. Nicméně ze zprávy osloveného arboretisty jasně vyplnynula potřeba okamžitého jednání – vyřešení rizikového stavu zmíněného stromu (celá zpráva v přílolze článku), kde hrozí riziko z prodlení.

Tentýž den, tedy 4.12.2021 byla předána tato informace spolu s cenovou nabídkou paní starostce a paní tajemnici, která má na starosti odbor životního prostředí a tyto záležitosti do něj spadají, s tím, že celou věc můžeme probrat na ZMO 6.12.2021.

Paní tajemnice odpověděla v pondělí 6.12., že záležitost spadá pod SVS města Plzně, protože stromy jsou majetkem města.
Na další strom zmíněný ve zprávě – smrk bylo již v červnu! 2021 vydáno povolení ke kácení. Následovala diskuse o tom, proč se půl roku nic neděje, když se o celé věci ví, nicméně měl být pokácen v době vegetačního klidu.

Ano, skutečně se to takto řeší, nicméně zákon pochopilně myslí i na naléhavost případů:

„Dřeviny, které svým stavem zřejmě a bezprostředně ohrožují život či zdraví občanů nebo hrozí škodou značného rozsahu na majetku, je možné pokácet i mimo dobu vegetačního klidu s tím, že takové kácení musí být do 15 dnů oznámeno orgánu ochrany přírody (§ 8 odst. 4 Zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny).“

Jak se sami můžete přesvědčit, situace se nyní vyřešila alespoň v jednom bodě sama, naštěstí bez dalších škod. Úřad zřejmě považoval tedy tuto věc za uzavřenou a nadále se tomu nikdo nevěnoval a to ani přes další upozorňování občanů.

Podobná událost byla v minulosti klasifikována jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Na závěř bych rád upozornil, že zpráva zmiňuje další problémy s vysokou naléhavostí – lípa v blízkosti hospody na návsi a dub přímo na návsi, kde hrozí opět pád větví. Proto než dojde k vyřešení problému, věnujte pozornost aktuálnímu stavu stromu.

Topinka

Mimořádné zastupitelstvo 17.1.2022

Podle zákona o obcích svolávám mimořádné jednání Zastupitelstva MO Plzeň 10 – Lhota na den 17.ledna 2022 (pondělí) od 17:00 hod. v zasedací místnosti Úřadu MO Plzeň 10 – Lhota K Sinoru 62 / 51

Program:

  1. Zahájení, zapisovatel, náv. komise, ověřitelé
  2. Mateřská škola Lhota
  3. Závěr